25 Lis 2017

Hodočašće i izlet u Poljica, Omiš i na Radmanove mlinice za gospođe koje uređuju i čiste župnu crkvu u Vodicama

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
0

I ove godine, u već ustaljenom terminu u listopadu - 21.10., skupina gospođa koje pomažu oko uređenja i čišćenja naše župne crkve u Vodicama, zajedno sa s. Lidijom koja sve to vodi i koordinira te Župnikom koji je sve pripremio i organizirao, imala je svoje hodočašće i izletnički dan u Poljica, Omiš i Radmanove mlinice.


Prva postaja na hodočasničko-izletničkom putu u Omiš, bila su Poljica (Poljička republika) kroz koja smo prošli i Gata gdje smo nakratko stali kraj starodrevne crkvice sv. Jure, na prekrasnom vidikovcu s kojega puca prekrasni pogled na kanjon Cetine, Omiš, more i otoke. Tu smo razgledali crkvicu i panoramu koja je bila ispred nas. Župnik je sa vidikovca bacio kamen u Cetinu, i tako ispunio molbu i želju naše gospođe Anite Sladoljev, koja je rodom iz toga kraja.

Nakratko prije Omiša, zaustavili smo se u Zakučcu, mjestu iz kojega su preci sv. Leopolda Mandića otišli u Boku Kotorsku i posjetili njegov svetište gdje smo se pomolili, te ujedno vidjeli i rodnu kuću Jure Kaštelana.

U gradu Omišu, posjetili smo novu župnu crkvu sv. Petra na Priku, prošetali smo rivom do župne crkve sv. Mihovila, gdje su mnogi na trgu ispred crkve, popili i svoju jutarnju kavu. Oni „najhrabriji" uputili su se i do „Omiške stine"- tvrđave Mirabela (Peovica) koja je na 200 m visine i uspeli su se do samoga vrha. U župnoj crkvi sv. Mihovila u Omišu slavili smo sv. Misu koju je predvodio Župnik.

Okrepu i ručak imali smo na Radmanovim mlinicama, u predivnom ambijentu prirode s prekrasnim pogledom na rijeku Cetinu . Nakon ručka razgledali smo ljepotu prirode i oduševili se ljepotom i kanjonom rijeke Cetine. U radosnoj i veseloj atmosferi neki su se oprobali i na ljuljačkama, a Župnik i časna i na nogometu s djecom koja su to sa simpatijom i odobravanjem prihvatili.

Na kraju smo u povratku, Bogu zahvalili molitvom, kako i priliči mjesecu listopadu molili smo sv. krunicu. U večernjim satima smo sretno i radosno stigli u naše Vodice puni dojmova iz hodočašća i izleta, kao i zadovoljstva što smo još jednom i ove godine na ovom hodočašću doživjeli ljepotu naše vjere i kršćanskog zajedništva te zahvalnost koja nam je i ovom prigodom bila iskazana za ljubav, brigu i pomoć u uređenju i čišćenju naše župne crkve.

Don Franjo Glasnović

djelomid1.jpg

Klikni na plakat gore za više informacija


Image is not available

Od 1988. godine brinemo za Vaš lijepši i zdraviji osmijeh!

Saznajte više

Image is not available

Uz timski rad naših dentalnih tehničara do vrhunskih rezultata

Image is not available

Od sad brinemo o njezi Vašeg lica i tijela uz kvalitetne kozmetičke brendove

Image is not available

Kao i make up-a za Vaše najvažnije trenutke!

Saznajte više

Image is not available

Nudimo uslugu smještaja u novouređenim apartmanima obitelji Nedoklan

Slider

ngkrkades
bazenid

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Gradsko-inicijalni

BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju za portal INFOVODICE putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close