Kolovoz 03, 2022 572

Šibenska Dubrava pobjednik turnira "Budak 2022"

U nedjelju, 31. srpnja na veličanstven način pred punim tribinama završen je tradicionalni malonogometni turnir „Budak 2022„. Na turniru je sudjelovalo 37 ekipa iz Zadarske i Šibensko - kninske županije. Finalnu večer u utakmici za treće mjesto otvorile su ekipe Zloselo gradnja Pirovac West Ham i Torovi iz Biograda.

Torovi su od prve minute krenuli žestoko i nisu respektirali moćnog protivnika, nego su htjeli dokazati da i oni imaju „ malonogometnog konja „ za trku. Takav način igre donio je plodove , jer su Torovi brzo u osmoj minuti preko Nikole Jurešića poveli 1 : 0. Rano vodstvo Torovima je dalo veliko samopouzdanje i na krilima Vice Birkića i Josipa Ćurkovića odlaze na odmor s rezultatom 3:0. U drugom poluvremenu iskusna ekipa Zloselo gradnja Pirovac West Ham od prve minute uvodi mudru taktiku , te igraju vratar + igrač. To se pokazalo ispravno jer su brzo preko Kosora i Mutića smanjili na 3:2. U jednoj brzoj kontri Torovi su preko Jurešića potvrdiuli konačnu pobjedu 4:2.

U velikom finalu snage su odmjerili Dubrava i Jezera . To su većinom poznati prvoligaški , drugoligaški kvalitetni igrači i stari znanci , koji se međusobno dugo godina dobro poznaju. Gledatelji su došli na svoje i uživali u sjajnim potezima malonogometnih majstora. Dubrava je preko Luke Celića brzo povela u osmoj minuti. Tino Junaković s centra je sjajno proigrao Luku Celića u prazan prostor , koji je u solo akciju zarolao Petrovića i manirom pravog rasnog strijelca donio Dubravi rano vodstvo od 1:0. Jezera se bude i odgovaraju žestokim presingom , da što prije poravnaju rezultat. Josip Bašić u solo akciji silovito je je prošao obranu Dubrave i topvskim udarcem para mrežu nemogoćnog Vučenovića za 1:1. U drugom poluvremenu do zadnje minute bila je tvrda utakmica i strijelci su teško dolazili u izgledne prilike. Tino Junaković po drugi put bio je začetnik vodstva Dubrave , jer je sjajno uposlio najboljeg igrača turnira Niku Škugora .Niko Škugor primio je loptu iskosa s lijeve strane i snažno opalio i lopta pogađa Bašića i odbija se u gol nemoćnog Petrovića za konačnu pobjedu Dubrave 2:1.

Igralište pod Ćulinom u Budaku . Gledatelja : 800. Suci : Franjo Bačić i Joso Anić
Utakmica za 3. mjesto : TOROVI - ZLOSELO GRADNJA PIROVAC WEST HAM 4 : 2