Rujan 13, 2020 2708 Unsplash

U posljednja 24 sata u našoj županiji: Testirano 16 osoba i svi pozitivni na Covid-19

Ocjeni sadržaj
(0 glasova)

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije šesnaest je osoba oboljelo od COVID-19 infekcije; 6 s područja grada Šibenika, 6 iz Knina; 2 iz Pirovca i 2 iz Drniša. Riječ je o osobama starije, srednje i mlađe životne dobi među kojima ima i djece, većina ih je kontakt poznate oboljele osobe. 

Pet osoba oboljelih od COVID-19 infekcije liječi se na odjelu infektologije šibenske bolnice i nisu na respiratoru.

U posljednja  24 sata uzorkovano je 16 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 320 osoba koje su kontakti već poznatih oboljelih osoba. Potvrđen je po jedan slučaj oboljenja učenika u jednoj osnovnoj i jednoj srednjoj šibenskoj školi te jedan slučaj oboljenja učenika u jednoj kninskoj osnovnoj školi, zbog čega je 5 učenika šibenske osnovne škole, 17 učenika kninske osnovne škole i 25 učenika šibenske srednje škole u samoizolaciji.

Od pojave epidemije u našoj županiji je oboljelo 506 osoba. Od reaktivacije epidemije u lipnju ove godine, prosječna dob oboljelih na razini županije je 39 godina, a 30% oboljelih su osobe između 20 i 29. godina.

Molimo građane i turiste da se i dalje pridržavaju svih protuepidemijskih mjera.

Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr

djelomob1.jpg