29 Kol 2019
    875

MILIJARDE, MILIJARDE I SAMO MILIJARDE

SDP-ov osvrt na posjet ministra Pavića: Poslat ćemo upit za sve projekte koji ulaze u tih 1,6 milijardi kuna

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0

Iz županijskog SDP-a osvrnuli su se na nedavni posjet Vodicama, odnosno Šibensko-kninskoj županiji, ministra Marka Pavića. U svom priopćenju, kojeg je potpisao predsjednik Joško Šupe, navode kako im nisu jasni milijardu kuna vrijedni projekti.

U proteklih nekoliko dana našu županiju posjetio je novoimenovani ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Marko Pavić. I čuli smo tu neke sretne podatke za nas. Naime, naša županija ima ugovorenih projekata 1,6 milijardi kuna financiranih jednim dijelom iz EU fondova, a samo na šibenskom području 1.1 milijardu kuna.

Nove su to informacije za nas. Donedavno se baratalo cifrom od 400 milijuna kuna, da bi gradonačelnik grada Šibenika nedavno izjavio da projekata ima oko 700 milijuna kuna. Evo sad smo svjedoci da toga ima neizmjerno više. Ni sam gradonačelnik više ne može to pratiti.

U posjeti Vodicama isti taj ministar Pavić, tri dana nakon posjete Šibeniku, kaže da se na području županije u Vodicama provodi 81 milijun kuna projekata. Slobodno možemo kazati da se u Vodicama trenutno europskim novcem ne financira ništa, a u prilog tome govore i podaci o izvršenju proračuna sa internetskih stranica grada Vodica u razdoblju 2013. – 2018.  povučeno je svega 856.920 kn i to 2016. godine što čini svega 0,35% prihoda poslovanja grada Vodica.

Dok susjedni gradovi i općine sredstvima EU obnavljaju šetnice, tvrđave, grade nove vrtiće, obnavljaju postojeće vrtiće i škole, grade muzeje i uređuju sustav opskrbe vodom i odvodnjom grad Vodice podiže ni manje ni više nego 20.000.000 kn kredita da bi konačno izgradio novi vrtić.

Obišao je ministar Pavić i županiju Šibensko-kninsku i sastao se sa županom. Izjavio je tada da je imao vrlo plodonosne sastanke i da se veseli daljnjoj suradnji i novoj financijskoj omotnici u kojoj će sigurno biti izdašnih sredstava za Šibensko-kninsku županiju. Kako je očito da milijarde padaju u naše dvorište pretpostavljamo da našem županu neće biti nikakav problem zajedno sa ministrom Pavićem riješiti tako i financiranje sanacije zagađenih laguna u Kninu, brzu cestu Šibenik-Drniš-Knin, kanalizaciju u Vodicama, jer to je samo kap u moru županiji koja je tako uspješna u izvlačenju novca iz EU fondova.

A što se tiče ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije njima ćemo poslati upit da nam pošalju popis svih projekata u Šibensko-kninskoj županiji koji ulaze u tih 1,6 milijardi kuna kako bi bili bolje upoznati sa projektima u svojoj županiji.

Predsjednik ŽO SDP Šibensko-kninske županije
Joško Šupe

 

Vaša reakcija na temu
Super
Hahaha
Opa
Tužno
Ljut sam

djelomid1.jpg


Klikni na plakat za više info

Klikni na plakat za više infoImage is not available

Od 1988. godine brinemo za Vaš lijepši i zdraviji osmijeh!

Saznajte više

Image is not available

Uz timski rad naših dentalnih tehničara do vrhunskih rezultata

Image is not available

Od sad brinemo o njezi Vašeg lica i tijela uz kvalitetne kozmetičke brendove

Image is not available

Kao i make up-a za Vaše najvažnije trenutke!

Saznajte više

Image is not available

Nudimo uslugu smještaja u novouređenim apartmanima obitelji Nedoklan

Slider

ngkrkades
bazenid

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Gradsko-inicijalni

BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju za portal INFOVODICE putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close