12 Ruj 2019 Crofutsal Futsal week FB
    913

Hrvatska U19-reprezentacija je u finalu Europskog prvenstva: Jakov Mudronja iz vodičkih Heroja dao svoj doprinos plasmanu

Ocijeni sadržaj
0
Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 12 Rujan 2019 23:12

Izabranici Marinka Mavrovića su u dramatično susretu nakon ruleta penala slavili protiv Portugala, te će igrati dvoboj za naslov prvaka Europe. – prenosimo vijest s portala Crofutsal. Veliki doprinos plasmanu doprinio je Jakov Mudronja igrač vodičkog MNK Heroji 2007

Portugal je bolje ušao u utakmicu, te je bio znatno opasniji u prvih 20 minuta, no vratar Čizmić bio je raspoložen na golu naše izabrane vrste. Najbliže zgoditku Portugalci su bili u 8. minuti kada je lopta otklonjena na gol-liniji našeg gola. Najbolju priliku naša je reprezentacija imala preko Jurline u 19.minuti, no lopta je prošla pored gola.

U nastavku gledamo sličnu igru kao u prvih 20 minuta, inicijativu Portugala, dok se naša reprezentacija vrlo dobro brani. No ipak, u 31.minuti Portugal dolazi do prednosti. Udarac Jurline je blokiran, a vratar Bernardo Paço je povukao kontru i proigrao Célia koji iskosa s desne strane silovito zabija kroz noge Čizmića za 0-1.

U 34.minuti Portugal je mogao prelomiti susret u svoju korist, no udarac Reisa kliznuo je uz vratnicu. U završnici Hrvatska prelazi na igru s Petrušićem u ulozi golmana-igrača, a takva igra urodila je plodom na samom isteku vremena. Jurlina je sve učinio sam i preciznim udarcem na samom isteku vremena odveo utakmicu u produžetke, 1-1.

Portugalci na ulasku u poslijednju minutu prvog produžetka dolaze do prednosti. Na ubačaj sa strane Gustava Rodriguesa neoprezan je pred golom bio Mudronja, čijoj je pažnji izmaknuo Chuva i iz blizine zabio za 1-2.

U drugom produžetku Hrvatsku prati sreća kada Dani pogađa vratnicu, a nedugo zatim Hrvatska dolazi do novog izjednačenja. Još je jednom igra s golmanom-igračem bila spasonosna za našu reprezentaciju. Na dodavanje Jurline s desne je strane pucao Vukelić, lopta je na putu prema golu dodirnula jednog od protivničkih igrača i prevarila Bernarda Paça za 2-2.

U posljednjoj minuti nije bilo većih uzbuđenja, te su o pobjedniku odlučivali penali. – prenosimo tekst s portala Crofutsal

HRVATSKA – PORTUGAL  1-1 (0-0), nakon produžetaka 2-2, nakon penala 5-4

STRIJELCI: 0-1 Célio (31′), 1-1 Jurlina (40′), 1-2 Chuva (45′), 2-2 Vukelić (49′)