NIKAD VIŠE NATJECATELJA IZ ČAK 14 ZEMALJA

Upravo završen MTB Croatia open u Vodicama, evo i rezultata

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 28 Travanj 2019 16:04
Vodice su ovog vikenda po 21. put ugostile ponajbolje hrvatske i europske brdske bicikliste. Organizator i domaćin brdsko biciklistički klub Orlov Krug ove je godine na vodičku stazu okupio rekordan broj natjecatelja, njih 212 iz čak 14 zemalja te sve hrvatske klubove.

U najjačoj kategoriji Elite M, naslov najboljeg odnio je Talijan Andrea Tiberi iz Santa Cruz Fsa mtb Pro, dok je drugo mjesto osvojio Belgijac Jens Schuermans, a treće mjesto Gregor Raggl iz Austrije.

Josip Toljan, nada našeg BBK Orlov krug, u ovoj najzahtjevnijoj kategoriji osvojio je 19. mjesto, a Tonko Juras drugo u kategoriji Master A. U Master B drugo mjesto osvojio je Marin Pejdo, a na devetom i desetom mjestu našli su se Siniša Radulović i Josip Pelajić.

U Master C ponovno je drugo mjesto pripalo biciklistu Orlova kruga, Jošku Fržopu.

Sedmi u U11 u muškoj kategoriji bio je Eugen Čičin – Šain, a Maša Klarić najbolja u ženskoj, dok je Lucija GIta Radulović bila peta.

U kategoriji U17 M osmi je bio Ante Klarić, u U13 M David Pejdo treći, a Jurica Radulović 13.. U istoj kategoriji, naše cure Marta Mesarić i Nina Pelajić bile su treća i četvrta.

Utrka se bodovala za Svjetski kup u klasi C2 (UCI Class 2), kategorije Elite M, Elite W i Juniori M kategorije. Za najbolje plasirane, organizator je osigurao medalje, pehare, bogat nagradni fond i poklone kojim se sponzori podržali događaj.

Inače, staza Orlov Krug u Vodicama slovi za jako atraktivnu i broji brojne gledatelje, a s obzirom na dinamične uspone i spustove koji su veoma tehnički zahtjevni, vozači su imali priliku pokazati prave MTB vještine i sposobnosti pa je zato i ove godine okupila toliki broj natjecatelja iz brojnih zemalja.