24 Pro 2018 Milan Balaban
    1258

Završila je još jedna sezona Zimske otočne lige, zadnje kolo lige bila je utrka karakterističnog naziva Northern Dalmatia Trail

Ocijeni sadržaj
0

Najveća dužinska kategorija utrke iznosila je 83km i 2500m visinske razlike, naziva Wolf trail, koja je imala start na Roškom slapu, najbrži je bio Daniel Krstulović Opara koji je u Vodice stigao za 9:54:28h, dok je najbrža žena bila članica našeg Atletskog kluba Okit Vodice Dražena Berović s vrmenom od 14:28:38h, drugo mjesto je zauzeo Nenad Keč s vremenom od 12:08:43h, također član HPD Mosor-a kao i Krstulović Opara, dok je treće mjesto zauzeo član našeg „Okita“ Krunoslav Krivanj s vremenom od 13:39:54h

Spomnimo još i to da osvojiviš prva mjesta u kategoriji Wolf Trail, Daniel Krstulović Opara i Dražena Berović ovojili su titulu Alfa vuka i Alfa Vučice

Slijedeća dužinska kategorija iznosila je 45km i 1300m visinske razlike, naziva Wild boar, sa startom u Skradinu. Najbolji u muškoj konkurenciji bili su Nenad Ostojić, Ivan Leženić, Branimir Krtalić. A u ženskoj Petra Kulić, Diana Vrdoljak, Karmen Kostanić Jurić.

Viper trail je kategorija od 14km i 600m visinske razlike, sa startom i ciljom u Vodicama, kao i Eagle trail od 6km i 250 visinske razlike. Obje dužinske kategorije imale su postolja za muškarce i žene te za djevojčice i dječake pa tako najbolji u muškoj konkurenciji na Viper trailu su: Jure Dugandžić, Toni Španja, Siniša Miočić. U ženskoj Viper konkurenciji najbolje su bile: Marija Bilić, Ivana Roguljić, Dorja Drmać. Dok su u dječjoj konkurenciji najbolji bili Matej Vukičević, Lovro Urem te Maša Klarić i Lucia Šantić. Dok su u Muškoj Eagle kategoriji najbolji bili:Mate Maksan, Klaudio kotlar,Josip Žitković, u ženskoj Eagle kategoriji Vesna Grabić, Nina Mušić, Antonija Soža, u Dječjoj: Stjepan Ćurić, Filip i Jerko Bilać, te Petra Mijat.

Pošto je ovo bilo zadnje kolo ujedno i završnica kompletne Zimske otočne lige 2018. tako su i proglašeni ukupni pobjednici lige, pa je tako najbolja među djevojčicama bila Maša Klarić sa 499 bodova, dok su drugo i treće mjesto zauzele Lucia Šantić i Dora Rajić, sve tri članice našeg AK „Okita“. Najbolji među dječacima je bio Lovro urem sa 628 bodova, dok su drugo i treće mjesto zauzeli Brača Bilać, Filip i Jerko također sva trojica članovi našeg kluba.

U Muškoj konkurenciji je bilo neizvjesno do samog kraja pa je tako prvo mjesto zauzeo član AK Okita Krešimir Mrčela s 880 bodova, dok je na drugom mjesto zasjeo pobjednik Northern Dalmatia Traila Daniel Krstulović Opara, a treče mjeseto je zauzeo naš Krunoslav Krivanj. U ženskoj konkurenciji bilo je također napeto,pa je tako prvo mjesto zauzela pobjednica Northern Dalmatia Traila kategorije Wolf u ženskoj konkurenciji Dražena Berović sa 1078 bodova, drugo mjesto je zauzela članica našeg kluba Tina Krnić dok je na treče mjesto dotrčala najbrža sa Wild Boar Traila, Petra Kulić, inaće članica AK Sljemen.

Ovom prilikom Atletski klub „Okit Vodice“ zahvalio bi se Gradu Vodicama i Turističkoj zajednici grada Vodica koji su prepoznali trudi i zalaganje članova kluba i vašnost ovakvih događaja za grad, građane i turizam grada Vodica, također bi se zahvalili svima koji su pomogli organzaciji čitave lige, a to su Turistička zajednica općine Murter- Kornati, Turistička zajednica Općine Tribunj, Turistička zajednica Otoka Zlarina, Grad Pirovac i MO Kašić, Grad Šibenik, Turistička zajednica Šibensko kninske županije, Grad Skradin i Turistička zajednica Grada Skradina, Nacionalni park Krka, Sagena, TEC Gradnja, Top sport, te svim volonterima, mještanima naselja i otoka gdje su se utrke održavale,Vatrogascima i Dobrovoljnim vatrogasnim društvima,Lovcima i Lovačkim društvima, Hrvatskoj gorskoj službi spašavanja stanici Šibenik i njihovim članovima, fotografima i kuharima, te svima ostalima koji su na bilo koji način pomogli oraganizaciji utrka i promiđbi trčanja te zdravog načina života.

Čestit Božić te puno uspjeha u novoj 2019. godini i vidimo se 12.01.2019. na Otoku Prvić i prvom kolu Zimske otočne lige 2019. godine