Studeni 26, 2014 2811

Pobjeda vodičkih košarkašica u A-2 seniorskoj ligi

Sinoć su u natkrivenom igralištu kod osnovne škole u Vodicama košarkašice ŽKK "Vodice" pobijedile ŽKK "Split" u zaostaloj utakmici 4. kola seniorske A-2 Hrvatske lige rezultatom 64:56 (21:11, 8:12, 11:12, 24:21).

Odlično su domaće otvorile utakmicu. Nakon 3 minute bilo je 11:0, a pred kraj prve četvrtine 19:4. Starije i iskusnije Spličanke su cijelu utakmicu smanjivale prednost te 6 minuta prije kraja prešle u vodstvo 50:46. Ipak završnicu utakmice vodičanke su sjajno odigrale. Lucija Skorić svojim prodorima, Petra Juričev Grgin i Anet Mrdalj pogodcima izvana bile su nezaustavljive a Josipa Ivas je pod košem sve lopte pohvatala. Izuzetnom borbenošću i agresivnom obranom ostvarile su veliku pobjedu.

ŽKK "Vodice" s 2 pobjede i 1 porazom je u sredini tablice uz dvije utakmice manje odigrane. Spličanke su druge na tablici iza dosad neporažene ŽKK "Dubrava" iz Zagreba, kod kojih vodičanke gostuju u subotu. Prije toga će u petak odigrati zaostalu utakmicu u Otočcu protiv istoimenog domaćina.

Za ŽKK "Vodice" su igrale: Petra Bašić 4, Matea Mijat, Anet Mrdalj 9, Josipa Silov 12, Petra Juričev Grgin 9, Lucijana Deur 2, Josipa Ivas 4, Andrea Ivešić, Lucija Skorić 17, Lorena Mihić 5, Ivana Bumber 2 i Lucija Troskot.
Trener: Bore Vuković