Studeni 17, 2014 2573

Vodičke kadetkinje 8. u Europi, u međunarodnoj U-15 ligi vodeće

Kadetkinje ženskog košarkaškog kluba "Vodice", aktualne prvakinje Hrvatske proteklog su tjedna sudjelovale na završnom turniru 8 najboljih kadetskih ekipa Europe u mađarskom Sopronu.

U grupi su izgubile od Češke BA "Sparta" (Prag) 75:64, od Mađarskih prvakinja "Daraszak akademia" (Sopron) 72:51 i od Talijanske "Reyer" (Venezia) 74:43. U razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta nakon produžetka su izgubile od Ruskih prvakinja "Gloria" (Moskva) 71:60, te u borbi za 7. mjesto od Latvijske BJBS "Radzene" (Riga) 61:55.

Pod vodstvom trenera Bore Vukovića za ŽKK "Vodice" su igrale: Ivana Mišura, Matea Mijat, Anet Mrdalj, Josipa Silov, Andrea Ivešić, Luciana Deur, Josipa Ivas, Petra Bašić, Lucija Skorić, Lorena Mihić, Ivana Bumber i Dora Filipi.

Najbolje u Europi su Talijanske prvakinje ŽKK "Reyer" iz Venecije.

Sam plasman na ovaj "Final 8" je ogroman uspjeh za mlade vodičke košarkašice. Kapetanica ŽKK "Vodice" je bila najbolji strijelac turnira.

Rizk Casino Bonus

Po povratku iz Mađarske u Sloveniji su odigrale dvije utakmice međunarodne U-15 lige. U Celju su pobjedile ŽKK "Athlete" 72:43, a u Grosuplju ŽKK "Grosbasket" 69:44. U ligi su neporažene i vodeće na tablici sa 4 pobjede.

U 2. kolu kadetske lige "Jug", u svom su balonu pobijedile ŽKK "Salona" 58:34. Nastupile su u sastavu: Martina Skorić 2, Ana Grguričin , Martina Jurić 4, Iva Bošnjak 24, Andrea Ivešić 2, Bruna Obratov 16, Zrinka Ivas, Ljubica Jozić 1, Barbara Vunić 3, Katarina Jurić, Marija Skočić 2 i Lucija Troskot 4.