Travanj 18, 2021 941

Brođanke slavile u Tisnom

Vodičke košarkašice ostale na jednoj pobjedi u Ligi za prvaka

Košarkašice Vodica upisale su četvrti poraz u nizu u Ligi za prvaka Prve lige. Bolje od njih bile se djevojke iz Broda na Savi koje su u dvorani u Tisnom slavile s uvjerljivih 84:46. Tako su djevojke trenera Bore Vukovića kolo prije kraja na omjeru 1-4, a natjecanje će zaključiti domaćim dvobojem s Orkom, koja će s Brođankama odlučivati o prvom mjestu.

Susret u Tisnom gošće su od početka usmjerile na svoj mlin, pa su nakon prve četvrtine imale sedam poena više, na poluvremenu 17, da bi do kraja susreta razliku digle na +38. Zanimljivo, niti jedna igračica u domaćim redovima nije zabila dvoznamenkast broj koševa, najbliže tome bila je B. Vunić koja je susret sa devet poena, a tome je dodala i sedam skokova, dok su Pirjak (osam skokova), K. Vunić i Ježina ubacile po šest poena. U pobjedničkoj ekipi najefikasnije su bile Peričić (19), Božić (13) i Poljac (12).

(foto: Naši Tići)