Osvojili brojne medalje

Vodički "Orlovi" na najbolji način otvorili novu biciklističku sezonu

0
Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 07 Travanj 2016 11:44

Proteklog vikenda su vozači BBK "Orlov krug" nastupili na međunarodnoj MTB utrci u Premanturi pored Pule, na prvoj utrci ove sezone, gdje su zabilježili izvaredne rezultate.

U subotu je vožena XC utrka koja se bodovala za UCI C1 bodove i kup Hrvatske, a u nedjelju je održan međunarodni MTB maraton koji se također bodovao za kup Hrvatske.

Na obje utrke "Orlovi" su osvojili postolja i bodove u stranoj i domaćoj konkurenciji i na najbolji način otvorili novu sezonu.

Obzirom da se subotnji XC vozio za UCI C1 bodove nastupio je velik broj stranih vozača koji su došli po bodove za olimpijske igre tako da je samo u kategoriji Elite nastupilo 57 vozača.

Svoj nastup u tako jakoj konkurenciji u kategoriji Elite imao je Carlo Petković ( ukupno 47. mjesto i 6. od hrvatskih vozača ) ali i povratnik u Elite kategoriju Ivica Mesarić koji je uspio osvojiti 42. mjesto, odnosno odlično 5. mjesto u poretku domaćih vozača.

U svojoj prvoj utrci u kategoriji mlađih juniora posebno se istaknuo Antonio Jurlina koji je osvojio ukupno 7. mjesto tj. izvaredno 3. mjesto za kup Hrvatske. U istoj kategoriji svoju prvu utrku je odvozio i Borna Jelić ali zbog puknuča gume nije uspio završiti utrku.

Vrhunski nastup zabilježio je Tonko Juras u klasi Master A gdje je u jakoj konkurenciji osvojio 1. mjesto. U istoj kategoriji bodove su osvojili i Tomislav Barešić (6.mjesto) i Marin Pejdo (8. mjesto).

U kategoriji Master B Joško Fržop osvojio je brončanu medalju za osvojeno 3. mjesto, a klupski kolega Antonio Barišić zauzeo je odlično 4. mjesto. U kategoriji Master C Ante Saratlija je bio ukupno šesti odnosno 1. u poretku za HR kup i na taj način skupio maksimalni broj bodova.

Odličan uspjeh zabilježio je i mladi Josip Toljan u kategoriji Sport ostvarivši 4. mjesto.

U kategoriji Hobby 2 najbolji "Orao" je bio Jurica Rakić koji je zauzeo solidno 9. mjesto. Nekoliko najmlađih članova odvozilo je svoju prvu utrku i zabilježilo kvalitetne rezultate (Šime Bilan u kategoriji U15 8. mjesto, Ante Klarić U13 10. mjesto i Jurica Radulović U11 11. mjesto.

Drugog dana natjecanja u Premanturi je na rasporedu bio prvi ovo sezonski MTB maraton. Kao i prvog dana najbrojnija je bila kategorija Elite sa 43 vozača iz cijele Europe.

I u ovoj utrci smo imali svoje predstavnike koji su zabilježili još bolje rezultate nego dan prije.

Tako je Ivica Mesarić zauzeo ukupno 13. mjesto što je bilo dovoljno za 3. mjesto u HR kupu a Carlo Petković je osvojio ukupno 23. mjesto odnosno 7. u domaćoj konkurenciji. Antonio Jurlina je opet imao odličan nastup u kategoriji mlađih juniora i tako osvojio 4. mjesto u ukupnom poretku tj. u kupu HR 1. mjesto.

U kategoriji Master A Tonko Juras je osvojio 2. mjesto , Marin Pejdo zauzeo je 3. mjesto,Tomislav Barešić 4. mjesto, Dženis Čanjevac 5. mjesto i Kristijan Grabić 6. mjesto.

Još jedan vrhunski rezultat je ostvario Antonio Barišić u kategoriji Master B gdje je bio ukupno 3. u jakoj međunarodnoj konkurenciji i tako se popeo na postolje. U isto kategoriji Joško Fržop je završio ukupno kao 8. što je bilo dostatno za 3. mjesto u kupu HR, a Siniša Radulović je zauzeo 9. mjesto.

Veteran Ante Saratlija u kategoriji Master C je zauzeo odlično 4. mjesto. Izvaredan rezultat u kategoriji Sport je ostvario Josip Toljan koji je završio kao 1. i popeo se na najviše postolje okitivši se zlatnom medaljom.

Također odličan rezultat je ostvarila i Iva Radovčić koje u Hobby 1 kategoriji u ženskoj konkurenciji ostvarila 2. mjesto.

Na ovom vrhunskom sportskom događaju BBK „Orlov krug" je bio najbrojniji klub sa čak 27 natjecatelja.

Druga utrka za Kup Hrvatske u XC održat će se 24. travnja u Vodicama.