1297

XCO Prematura: Orlovi su sezonu otvorili u velikom broju i zauzeli odlične pozicije

0
Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 13 Travanj 2015 13:34

BBK Orlov Krug vratio se sa međunarodnog XC festivala koji se održao u Premanturi punih ruku.

U subotu, 11. 04., vozio se XCO, kružna cross-country staza, slična ovoj našoj, i Orlovi su pokrili skoro sve kategorije unatoč mnogobrojnoj i teškoj konkurenciji.

Mnoga svjetska imena love bodove za Olimpijadu pa se tako Premantura ponosi sa čak 269 biciklista iz Češke, Ukrajine, Poljske, Italije itd.

Najbolje rezultate tog dana postigli su Roko Fržop sa 1. Mjestom u Kadetima, Ivica Mesarič sa 1. Mjestom u Master A, a Tonko Juras 3. mjestom u istoj kategoriji te je Tomislav Barešić uzeo broncu u kategoriji Sport.

Rijetko se u Hrvatskoj događa da u najjačoj elite muškoj kategoriji bude više od tridesetak natjecatelja, a u Premanturi ih je bilo čak više od 70!

Nisu se svi naši popeli na postolje, no svejedno ostavili su zavidan rezultat među zahtjevnom konkurencijom, pa ćemo spomenuti Carla Petkovića u kategoriji Elite, koji se vozio sa aktualnim svjetskim prvakom u maratonu Čehom Jaroslavom Kulhavyem te zauzeo 51. Mjesto te 8. od Hrvata, dok se Tanja Barišić vozila sa pobjednicom svjetskog kupa 2013. godine, Slovenkom Tanjom Žakelj koja je i lani pobijedila, a Tanja je bila 15., zatim Joško Fržop koji je zauzeo 4. Mjesto u Mater B, Jurica Rakić drveni (4.) u Hobby – tourist, Antonio Barišić bio je 13. u Master A, a Kristijan Grabić 22.

Nastupili su i Ante Saratlija(6./MasterC), Marko Čobanov(10./Sport).

U nedjelju, u sklopu istog Arenaturist Outdoor festivala u Premanturi, vozio se maraton kružnog tipa, te su tako neki vozili 1 krug, neki 3, prilagođeno kategorijama.

Roko je opet slavio u kategoriji Kadeta. Ivica Mesarić je zauzeo 2. Mjesto, a Tonko Juras 4. Mjesto u kategoriji Master A.
Olimpijski pobjednik u cross-countryu i svjetski prvak vodio je glavnu riječ na subotnjoj cross-country utrci, ali i na nedjeljnom maratonu! Carlo je u istoj kategoriji zauzeo 17. Mjesto. Tanja Barišić zauzela je 10. Mjesto u ženama.

Nadalje, Antonio Ivas zauzeo je 10. mjesto u Sportu, Jurica Rakić 7. Mjesto u Hobby-tourist, Antonio Barišić 8., Kristijan Grabić 15., a Tomislav Ivas Mede 23. u Master A i tako dalje.

Kao što vidite, Orlovi su sezonu otvorili u velikom broju i zauzeli odlične pozicije.

Biciklizam u Hrvatskoj se širi među rekreativcima, no širi se i broj natjecatelja.

Drago nam je što se naši Vodičani imaju s kim gristi!

Za 2 tjedna bliži se i naša utrka, koja parira ovoj u Premanturi, nadamo se da čete doći podržati naše u što većem broju!