Ožujak 28, 2021 1119

Sportski vikend

Heroji uvjerljivom pobjedom drže drugoligašku nadu na život, košarkašice Vodica poražene od lidera

Malonogometaši Heroja 2007 i u drugom su susretu razigravanja za 13. mjesto u 2.HMNL jug svladali Knin i tako ostavili na život nadu da će i sljedeće sezone igrati u drugoligaškom društvu.

Nakon 5:2 slavlja u gostima, Vodičani su u svom 'balonu' bili još uvjerljiviji pobijedivši sa 7:1. Seriju je već u prvoj minuti otvorio Babac, isti igrač zabio je i drugi gol, da bi već u petoj minuti, nakon gola Čirjaka, bilo 3:0. Do kraja prvog dijela zabijali su još Troskot i Rubelj, a na 6:0 u 27. minuti povisio je Čirjak. Zabili su nakon toga Heroji još jedan gol, ali u vlatitu mrežu (Kardum, ag.), a konačnih 7:1 postavio je Biluš u 39. minuti. Kninjani su, dakle, u 2.HMNL jug izdržali samo jednu sezonu jer kao posljednjeplasirana momčad sigurno se vraćaju u Županijsku ligu, dok se Vodičani moraju nadati da se liga, što je bio plan, neće smanjivati sa 14 na 12 klubova.

Košarkašice ostale na jednoj pobjedi

Aktivne su za vikend bile i vodičke košarkašice. One su u trećem kolu Lige za prvaka Prve lige gostovale kod zagrebačke Orke i izgubile s uvjerljivih 80:52. Ivana Vunić sa 16 postignutih koševa bila je najefikasnija kod gošći, a pratile su je Jelena Babić sa 12 te Gina Nikola Pirjak sa deset ubačenih poena. U pobjedničkoj ekipi prednjačile se Pavić sa 25 te Mateković sa 20 postignutih koševa. Nakon tri odigrane utakmice Vodičanke su na omjeru 1-2, a u sljedećem kolu gostuju kod varaždinskog Vindija, protiv kojeg su upisali jedinu pobjedu za sada u Ligi za prvaka. Na vrhu je, pak, Orka sa stopostotnim učinkom, a drugo mjesto drži Brod na Savi s omjerom 2-1.

(foto: Naši Tići)