Ožujak 21, 2021 1308

Dvije utakmice, dvije pobjede

Heroji bolji od Knina, NK Vodice srušile Uraniju i izmamile osmijeh treneru Pinčiću: 'Momci su opet pokazali karakter'

(2 glasova)

Vodički nogometaši i malonogometaši bili su uspješni za vikend. I jedni i drugi upisali su pobjede, koje bi se mogle pokazati vrlo bitnima. Krenimo od NK Vodica.

Trećeligaš s Račica na 17. je kolu na domaćem terenu sa 2:1 svladao Uraniju i došao do velika boda u borbi za ostanak. Vodice se povele u 21. minuti preko Sarića, da bi u stvari na početak u 66. minuti vratio Brnić. Ipak, posljednju riječ imao je domaćin, točnije N. Marić, koji je u 74. minuti postigao pobjednički gol. Trener Vodica Marko Pinčić bio je, jasno, zadovoljan ovakvim ishodom.

- Naravno, jer pobjeda nam je bila pod mus. Zadovoljan sam i izvedbom mojih igrača u prvom poluvremenu, dok smo u drugom igrali kontra vjetra što nam je otežavalo situaciju. Međutim, i kada je Urania izjednačila nismo pali, već smo pokazali karakter i odnijeli na koncu važna tri boda - kazao nam je Pinčić.

Karakter su njegovi igrači pokazali i prošlog tjedna, kada su u sudačkoj nadoknadi zabili dva gola GOŠK-u i uzeli bod.

- Istina, pokazali su htijenje, želju i za to su nagrađeni. Važno je držati taj pozitivan niz. Svjesni smo da nas čeka težak posao u nastavku prvenstva, ali uvjeren sam da možemo sa svima igrati. Upravo mi je uz igru to samopouzdanje kod igrača jako važno, da pokažu da se znaju nositi s pritiskom, a u ove dvije utakmice su pokazali da mogu - zaključio je trener Vodica, koje su i dalje na začelju ljestvice 3.HNL jug, s bodom manje od GOŠK-a i Sloge. Za kraj kažimo kako u sljedećem kolu slijedi gostovanje kod Neretvanca.

Heroji osigurali dobru zalihu za uzvrat

Pobjedu su, kako smo, kazali, upisali i malonogometaši Heroja 2007. Oni su u prvom susretu razigravanja za 13. mjesto u Solinu svladali Knin sa 5:2 i tako stekli lijepu prednost za uzvrat u Vodicama. Podsjećamo, prema najavama 2.HNL jug sljedeće bi se sezone trebala smanjiti na 12 klubova, što znači da bi u niži rang trebali preseliti obje momčadi. Međutim, moguće je da se takva odluka promijeni i ispadne samo posljednjeplasirana momčad, pa se osvajanje 13. mjesta na koncu pokaže krucijalnim. Što se tiče same utakmice u Bilankuši, Vodičani su poveli preko Baričića u 16. minuti, da bi do kraja poluvremena izjednačio Šuljić. U nastavku gosti ekspresno zabijaju nova dva gola preko Jarmanovića i Brajkovića za 1:3 u 23. minuti. Banić deset minuta kasnije smanjuje na 2:3, da bi u istoj minuti Troskot ponovno odveo Heroje na dva gola prednost, a onda u 38. minuti Jarmanović stavio 'točku na i'.