(1 Glasaj)
0
Poslijednja izmjena dana Utorak, 26 Travanj 2016 21:34
Unatoč kiši i buri preko 150 biciklista iz sedam zemalja sudjelovalo na 18. MTB Croatia Cupu - Vodice 2016 Foto: Maria Murer

Unatoč kiši, buri i lošem vremenu 157 natjecatelja iz 33 kluba (7 zemalja) došlo je danas na stazu „Orlov krug" gdje su se natjecali u 19 kategorija. U najjačoj kategoriji Elite M, naslov najboljeg odnio je talijanac Ferrazzo Nicolo. Prošlogodišnji pobjednik Andrea Dei Tos osvojio je drugo mjesto dok je Slovenac Gregor Krajnc osvojio treće mjesto. U kategoriji Elite M sudjelovao je i bivši Svjetski prvak Bui Marco (2001.).

Ova utrka bodovala se i za Svjetski kup u klasi C2 (UCI Class 2) međutim za bodove borili su se samo Elite M, Elite W i Juniori M kategorije. Za najbolje plasirane, organizator je osigurao medalje, pehare i jako bogat nagradni fond.

U hrvatskom kupu najbolji klub bio je Adrenalina iz Pule, drugi su bili biciklisti iz BK Makarske, a treći BK Maraton iz Novog Marofa.

IMG_4025_Custom.JPG

Vodički biciklisti i ove godine su bili uspješni. Mlada uzdanica Roko Fržop osvojio je 3. mjesto u kategoriji U-17, a u kategoriji U-13 mladi Fantina Vjeko osvojio je 2. mjesto.
Od starijih Juras Tonko bio je prvi u kategoriji Master A, Fržop Joško drugi u kategoriji Master B, Saratlija Ante treći u kategoriji Master C. Od žena naša Tanja Barišić zauzela je šesto mjesto u kategoriji Elite žena.

Inače, staza u Vodicama slovi za jako atraktivnu za gledati, a s obzirom na uspone i spusteve koji su veoma tehnički zahtjevni, vozači su imali priliku pokazati prave MTB vještine i tehničke sposobnosti. Unatoč kiši koja je dodatno otežala stazu, na kraju je sve dobro završilo i ono najbitnije bez previše padova i ozljeda.

Organizaciju utrke uvelike su pomogli sponzori pa im se organizatori (BBK Orlov krug) ovim putem zahvaljuju. To su: Grad Vodice, TZ Vodice, Hoteli Vodice d.d., Restoran Santa Maria, Caffe bar Sunčani sat, M design studio, Leć d.o.o., Pučko učilište Libar, Frizerski salon Chiara, Cvječarnica Jasmin, KS Julija, Restoran Gušte, Pizza Marieta, Keindl sport, Pekara Krka, Vinarija Birin, Anni Lasica, Moćan Proizvod, Pekara Grabić , Mesnica Miletić