30 Tra 2020
  726

Među 89 oboljelih je i četvero djece. Građani ponovno mogu koristiti javni gradski prijevoz uz nošenje maski

Nema novooboljelih u županiji, policija će za produženi vikend pojačano nadzirati neke lokacije

Ocjeni sadržaj
(1 Glasaj)
0
Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 30 Travanj 2020 12:21

Stožer civilne zaštite Šibensko-kninske županije održao je danas konferenciju za novinare kako bi javnost bila upoznata s epidemiološkom situacijom u našoj županiji, kao i s mjerama zaštite koje su i dalje na snazi.  

„Na području naše županije danas nema novooboljelih i možemo reći da je epidemiološka situacija zadovoljavajuća. Do danas je na području Šibensko-kninske županije  89 oboljelih osoba, većina kojih je vezana za jedno od dva žarišta: ono na otoku Murteru i u Općoj i veteranskoj bolnici u Kninu. Od ukupnog broja oboljelih imamo 44 oporavljene osobe. Na žalost u šibenskoj bolnici smo imali jedan slučaj sa smrtnim ishodom: riječ je o 91-godišnjem kroničnom bolesnikom s Murtera, a jedna zaražena osoba s područja naše županije, 78-godišnjakinja, preminula je u KBC-u Dubrava.” , kazao je župan Goran Pauk.

Do danas je u Šibensko-kninskoj županiji uzeto 1370 uzoraka. Prosječna starosna dob oboljelih je 57 godina. Među oboljelima je i četvero djece. 

„U ovom trenutku možemo kazati da je epidemiološka situacija u našoj županiji zadovoljavajuća. Spriječili smo širenje virusa na opću populaciju što je jako važno. Zdravstveni djelatnici pojačano se testiraju, a oni koji su još pod mjerama liječenja ili samoizolacije s njima su pri kraju. Trudimo se doći do situacije da bolnica može normalno funkcionirati. Želim naglasiti kako se na početku druge faze borbe protiv Covida-19 ne smijemo vratiti na staro ponašanje. Potrebno je i dalje poštivati preporuke Stožera: ne smijemo odmah i istodobno konzumirati sve što nam je dostupno.“, kazala je dr. Ankica Parat Baljkas, voditeljica Odjela epidemiologije Zavoda za javno zdravstvo Šibensko-kninske županije.

Odlukom Stožera civilne zaštite RH od ponedjeljka je počela prva faza popuštanja mjera zaštite od  epidemije koronavirusa. Proradile su trgovine (osim trgovačkih centara), te radnje koje se bave uslužnim djelatnostima, osim onih u kojima se ostvaruje bliski kontakt s klijentima. Građani se ponovo mogu koristiti javnim gradskim prijevozom, uz pridržavanje mjera fizičke udaljenosti i nošenja zaštitnih maski.

„Od ponedjeljka, 4. svibnja počinje druga faza popuštanja mjera zaštite od zaraznih bolesti. Pred nama je produženi vikend i s obzirom na broj upita koji je dobio županijski Stožer, vidimo da se naši građani opuštaju i htjeli bi otići na otoke ili u vikendice, zato naglašavam da je i dalje potreban oprez; neophodno je održavati razmak te imati na umu da je virus i dalje prisutan i da moramo spriječiti njegovo širenje.”, naglasio je župan Goran Pauk. 

Načelnik Policijske uprave šibensko-kninske Ivica Kostanić podsjetio je da je još uvijek na snazi zabrana održavanja svih organiziranih događaja te svih okupljanja s više od pet ljudi.

„Policija će u dane produženog vikenda pojačano nadzirati lokacije u blizini Nacionalnog parka Krka, miljevačkog platoa, Roškog slapa, vidikovca uz Visovac, većih plaza, parkova I igrališta. Pojačan nadzor se provodi u  skladu s uputama nacionalnog Stožera civilne zaštite. Jako je važno ograničiti kontakte i mobilnost kao najznačajnije faktore širenja koronavirusa, jer samo na taj način možemo zaštiti sebe i druge.”, zaključio je načelnik PU šibensko-kninske Ivica Kostanić. 

djelomid1.jpg


Najnovije
 • Nedjeljni đir po Vodicama: Početak ljeta unatoč oblačnom vremenu mnogi iskoristili za šetnju i odmor na plaži
  Information
  Podijeli
  Information

  Nedjeljni đir po Vodicama: Početak ljeta unatoč oblačnom vremenu mnogi iskoristili za šetnju i odmor na plaži

  Information
Najčitanije
Image is not available

Od 1988. godine brinemo za Vaš lijepši i zdraviji osmijeh!

Saznajte više

Image is not available

Uz timski rad naših dentalnih tehničara do vrhunskih rezultata

Image is not available

Od sad brinemo o njezi Vašeg lica i tijela uz kvalitetne kozmetičke brendove

Image is not available

Kao i make up-a za Vaše najvažnije trenutke!

Saznajte više

Image is not available

Nudimo uslugu smještaja u novouređenim apartmanima obitelji Nedoklan

Slider
Oglasi
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju za portal INFOVODICE putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close