04 Velj 2020 Šibenski.hr
  1783

Radovi učenika OŠ Vodice krase mural Dječjeg odjela šibenske Opće bolnice

Ocjeni sadržaj
(2 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Utorak, 04 Veljača 2020 18:08

Pod vodstvom učitelja likovne kulture učenici iz gotovo svih osnovnih škola Šibensko-kninske županije unijeli su malo veselja i radosti u prostore Dječjeg odjela šibenske Opće bolnice. U hodniku tog odjela, uz stubište koje vodi na prvi kat, ovih dana niklu su dva murala, zidne slikarije veselih boja i raznolikih motiva, a sve je počelo sa željom da se malim bolesnicima barem malo olakšaju bolesnički dani. – prenosimo s portala Šibenski.hr


- Sudjelovale su gotovo sve osnovne škole iz naše županije. Rekla bih da je uključeno 16 od ukupno 22 osnovne škole u županiji. Učenici su crtali razne motive: cvijeće, more, ribe, djecu, krugove, srca... Ima tu figurativnih i apstraktnih elemenata – rekla je Stela Dumančić Čuturić, voditeljica Aktiva učitelja likovne kulture Šibensko-kninske županije, koja likovni predaje u šibenskoj OŠ Vidici za Sibenski.hr .

A te crteže i skice, dodaje, nastavnici su objedinili u jedinstvenu cjelinu koja će svoje mjesto naći na dvama muralima. Prvotna ideja je bila da učenici sami svoje radove preslikaju na zid, no od toga se odustalo u dogovoru s vodstvom Dječjeg odjela.

Vrijeme je gripa i viroza, pa je sprječavanje moguće zaraze i dječje zdravlje svima bilo na prvom mjestu.

- Da je ovo vanjski prostor, ne bi bilo problema da mural oslikaju sami učenici. Ovako, željeli smo zaštititi djecu, kako naše učenike, tako i djecu koja boravi u bolnici. Zato smo odlučili da to napravimo mi učitelji, ali sve radimo prema učeničkim radovima koje vjerno kopiramo – smije se Dumančić Čuturić i posjeća kako ovo ipak nije prva akcija šibensko-kninskih likovnjaka i njihovih učenika u zdravstvenim ustanovama.

Iz OŠ Vodice sudjelovala je učiteljica Nera Čače i učenice Mare Meštrov i Karla Babić 6.d. Njihov rad predstavlja šarene lopte ili lebdeće balone koje su se uklopile u mural sa radovima ostalih učenika drugih škola.

djelomid1.jpg


Najnovije
 • Nedjeljno litretavanje po Vodicama: Nakon šetnje i kupanja na birališta
  Information
  Podijeli
  Information

  Nedjeljno litretavanje po Vodicama: Nakon šetnje i kupanja na birališta

  Information
Najčitanije
Image is not available

Od 1988. godine brinemo za Vaš lijepši i zdraviji osmijeh!

Saznajte više

Image is not available

Uz timski rad naših dentalnih tehničara do vrhunskih rezultata

Image is not available

Od sad brinemo o njezi Vašeg lica i tijela uz kvalitetne kozmetičke brendove

Image is not available

Kao i make up-a za Vaše najvažnije trenutke!

Saznajte više

Image is not available

Nudimo uslugu smještaja u novouređenim apartmanima obitelji Nedoklan

Slider
Oglasi
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju za portal INFOVODICE putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close